Brno 2012 (31.květen)

1. června 2012 v 10:01 | Ája |  Můj milý deníčku...
Tákže, včera se uskutečnila naše exkurze do Brna. Jelikož jsme stráááášně hodná třída, byli jsme celou dobu hodní. Poslouchali jsme učitele a průvodce (NE PRŮVODČÍ) a ani jsme nedutali. Exkurze byla povedená a všichni jsme byli naštvaní, že byl nakonci rozchod a do nás nemohli pronikat další znalosti o Brně.

Tak. Ale teď vážně.

Jediný, co je z prvního odstavce pravda je, že jsme fakticky včera jeli do Brna. Ale jak už to tak bývá, na nudné přednášky jsme se netěšili. Ráno jsme vyjeli vlakem (už na začátku jsem říkala, že chudíci všichni, kteří tam seděli s náma) a hned jako první jsme v Brně navštívili Kapucískou kryptu pod kostelem "Nalezení sv. Kříže" (nebo tak nějak). Krypta je zajímavá tím, že tam proběhla přirozená mumifikace těl kvůli systému větracích šacht. A co se tam líbilo nám? Bavili jsme se poznatky typu; "Já bych tady nechtěla pracovat, já bych se zbláznila
tu hlínu tady kolem nich hrabat," načež další člověk vykřikl: "Hele, tady tomu někdo uhrábl nohu!" Takže, tohle k tomu, že ctíme památku mrtvých. Dovršili jsme to tím, že nevíme, jak dlouho
asi vydrží krev v tekutém stavu. Takže, pro některé, 1000 let to opravdu nevydrží (byla tam šlechtična ze starověkého říma a vedle ní byla sklenička, ve které KDYSI byla její krev). Pak jsme se za věčného stěžování několika osob ("Mě bolí nohy, tady je nudááááá") odebrali pomalým tempem na Špilberk. Ano, aspoň většina pomalým tempem. Dva kluci (nejmenuji) se rozeběhli a běželi až na vrcholek (Překvapený). Tam jsem si s holkama dala menší sváču a pitíčko (CUCÁKY 4EVER!) a vydali jsme se na prohlídku kasemat (??). Náš průvodce byl elf. Jo, jasně to bych taky mohla vysvětlit, že? Mno, takže asi takhle, on měl nějaký divný hranatý uši, z čehož jsem usoudila, že je elf a má ustřihlé špičky uší. Ten tam každopádně docela slušně valil, tohle byla asi nejzajímavější část exkurze, protože poslouchal rozhovory mezi náma a navazoval na konverzaci (potom nám na Davidovi a Sisi předváděl mučení). Špilberk nám zabral suveréně nejvíc času, hlavně proto, že naše paní učitelky neveděli, kudy se odchází. Jó, abych nezapomněla, ještě jsme byli v Zemským muzeu na výstavě Máchových veršů. to mě moc nezaujalo (až na dva lvy v aule, protože jeden byl neoholenej a druhej se mu za to smál, ale to jsem odbočila). Když jsme se konečně vymotali ze Špilberku, dorazili jsme na Mírové náměstí a dostali jsme rozchod. Samozřejmě jsem s Lenčou a s Luckou vyrazila do obchodů a koupila si tílko (toho si něvšímejte, nějak jsme si náladu zpravit musely). Takže celkové hodnocení exkurze?
Supeeer :))))
PS: do Brna jedeme ještě 2x, ano hodně chápu logiku učitelů...:)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aka Aka | 21. července 2012 v 15:15 | Reagovat

Mám pro tebe novinku ohledně Hry o trůny - Iwan Rheon (hrál v Misfits) se pravděpodobně objeví ve třetí sérii. Asi bude hrát Bastarda z Hrůzova, Ramsayho Boltona.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama