Voilá, třetí kapitola

29. října 2011 v 19:58 | Ajulka :-) |  Tsukiin příběh
Tááákže, na naléhavou žádost Sisky se mi podařilo sehnat moji korektorku a přinést vám exkluzivně třetí kapitolku mého milého (snad) příběhu. Tentokrát se nesetkáme s tradičními postavami, ale s Epsilonovým pohledem na věc. Věřte nebo ne, tahle kapitola mne belice, velice bavila Smějící se! Takže, doufám, že si ji užijete stejně jako já; Enjoy!


Na nebi svítil měsíc v úplňku a v tmavé chodbě hradu se bez sebemenšího zvuku či jiné známky kouzla objevila postava v tmavém plášti. Postava rychle splynula s okolní zdí, takže jedinou známkou její přítomnosti byly svítivě žluté oči. Epsilon se spěšně rozhlédl, jestli někoho nevzbudil, a pokračoval chodbou. Pohyboval se tiše, ani nevyplašil netopýry hnízdící v koutě. Cestu znal nazpaměť a měl jeden jediný úkol - odvést prince.
"Doprava, doleva, potom rovně…" mumlal při chůzi svým hlubokým hlasem. Cukl sebou, když se kousek před ním znenadání zjevila tmavovlasá žena, ale jiné známky překvapení - pokud vůbec nějaké byly - najevo nedal.
Žena se k němu připojila se slovy: "Všude je klid, vzduch je čistý!" Když přikývl, znovu zmizela. Konečně dorazil ke konci svojí cesty - k velkým dřevěným dveřím. Rozrazil je, teď už se neobtěžoval být rychlý. Věděl, že než by sem dorazila Anaxie, byl by už dávno pryč a vojáků by zvládl, kolik by se mu zrovna zachtělo. Jediné, co ho překvapilo, bylo nedostatečné bezpečnostní opatření. Museli přece vědět, že když jeho jediná šance, jak vyhrát válku, je odvést prince, tak se o to pokusí. Ale byla pravda, že se teleportoval do tajné chodby, o které možná ani nevěděli.
"Igarott nikdy nebyl chytrý člověk, kdyby to bylo na mně, rozhodně bych si prověřil celý hrad…" mumlal, zatímco hledal, jestli na něj tady někde není nachystaná past. Konečně vešel do princovy ložnice. Princ stál u okna a když Epsilon vešel, jenom o kousek ho minul vrhací dýkou. Epsilon nedal najevo překvapení.
"Vaše Veličenstvo," pravil formálně, "omlouvám se, ale i přes tuto noční hodinu vás budu muset odvést, nejste tu v bezpečí!"
"Jsem tu v bezpečí více než kdekoli jinde!"
"Stejně jako váš otec? Ne, to už se víckrát nestane, potřebujeme normálního panovníka!"
"Mému otci se nic nestalo -!"
"Ale jistěže stalo! Kde si myslíte, že je?! Na odpočinku? On? To asi těžko, nemyslíte?"
"Můj otec je v pořádku!"
"Igarott je mrtvý, já to vím a vy to víte taky! Nemůže celou zem krmit těmi žvásty o tom, jak je její bratr nemocný, já tomu nikdy nevěřil!"
"Tetička nikdy nikomu nic neudělala!"
"Ale udělala a udělá to znovu, zabije vás, stejně jako zabila vašeho otce, budete-li jí stát v cestě!"
"Nikdy by-"
"Tahle diskuse skončila, odvedu vás, ať s tím budete nebo nebudete souhlasit, záleží jenom na vás…!"
"Co záleží jenom na mně?"
"Kolik vojáků dnes v noci zemře! Nemyslíte si přece, že to, jak jste tady na mne křičel, bylo tak potichu, že by nás nikdo jiný neslyšel, že ne?!"
"Já…"
"Ale prosím, právě teď se sem ženou vojáci s úkolem zabít vás. Anaxie má jedinečnou možnost vás nechat zemřít tak, aby to vypadalo, že jsem vás zabil já…! Ale já vás tady zemřít nenechám, záleží jenom na vás, kolik jich najde v mých spletitých kouzlech smrt!"
"Myslíte, že se nedokážu ubránit, Epsilone?"
"Ano, to si opravdu myslím!"
Vannog [1]střelil po Epsilonovi nepřátelským pohledem. Vtom se otevřely dveře a do komnaty vpochodoval tucet vojáků.
"Máme rozkazy vás předvést před královnu jako buřiče, Epsilone," začal jejich očividně vyděšený vůdce, "ale pokud budete klást odpor, máme povolení vás zabít!"
Epsilon se pomalu otočil zpátky k Vannogovi.
"Nuže? Jak to dnes dopadne, Vaše Veličenstvo? Bude se vyprávět o krvavém masakru, nebo o tom, jak Epsilon unesl chudáka prince? Upozorňuji vás, že mně je to srdečně jedno, rozhodnutí je pouze na vás…!"
"Já - no tak tedy dobře, půjdu s vámi," odsekl Vannog.
Epsilon se s úsměvem - který nikdo nemohl vidět - otočil k vyděšeným vojákům, kteří věděli, že všechno záleží na jeho volbě.
"Vojáci, jste muži štěstěny, dnes se vrátíte domů," pravil dramaticky Epsilon a popošel k Vannogovi, "princ se uvolil jít se mnou dobrovolně. Ale vím, že vám by to neprošlo, takže bych vám měl vložit falešnou vzpomínku, aby nikdy nikdo nic nepoznal." A zamyslel se; během doby, po kterou nehnutě stál, měli všichni vojáci podivně skelné výrazy. Ale princ nevyužil své příležitosti, aby se mocného čaroděje zbavil, zůstal pouze oněměle stát a vytřeštěně sledovat Epsilonovo soustředění. Když Epsilon skončil, přesunul se k Vannogovi a než se strážci stačili vzpamatovat, oba byli pryč.
Během několika vteřin se Epsilon a Vannog objevili na volném prostranství pouště. Vannog, který ještě u Vzbouřenců tak blízko nikdy nebyl, se chtěl Epsilona zeptat, kde se vlastně sídlo nachází a proč se neteleportovali rovnou tam. Epsilon, který jako by mu četl myšlenky, odpověděl: "Nebudu ti vykládat, kam přesně jdeme, tady to není ještě bezpečné. Ochranná kouzla jsou kolem sídla tak silná, že kdyby zpozorovali nepřítele, nevpustí nás tam." Během svého proslovu vedl Vannoga hustým rostlinným porostem lesa.
"Ne, opravdu to není obyčejný les, je to můj les. Já ho kouzly vytvořil, obepíná celé hory a nepovolaného nevpustí," řekl Epsilon, jako by opět četl princi myšlenky.
Když došli k velkému stromu, Epsilon se zastavil. Princ, který do něj málem narazil, se na něj nechápavě podíval.
"Chci vstoupit," řekl Epsilon stromu.
"On se zbláznil?!" zamumlal Vannog.
"Náš vůdce řekl, že než se vrátí, tak nikdo nesmí dovnitř," odpověděl strom klidně.
"Váš vůdce, jo? A to je kdo, podle vás?" začal v Epsilonovi narůstat hněv.
"To je Epsilon, pane, tato bezpečnostní opatření nařídil on, s ním si to vyřiďte!"
"Tak s Epsilonem? Máš vůbec ponětí, kdo já jsem?"
"Ne, ale silnější než Epsilon nebudete," odvětil stále ještě v klidu strom.
"Myslím, že kdybych bojoval s Epsilonem, skončilo by to nerozhodně," vrátil se do klidu Epsilon, " a moc bych se divil, kdybych nemohl vstoupit do vlastního tábora!" Princ, který všechno zpovzdálí nechápavě sledoval, byl Epsilonovou paží vtažen ke stromu a následně do větrného víru. Když se konečně mohl volně nadechnout, stál na skalní plošině, ze které byl nádherný výhled na poušť před nimi.
"Zezdola sem není vidět," poznamenal Vannog.
"Já vím, to byl účel. Je to tady nedobytné. Přes les se nedostanou a ani k němu ne, postříleli bychom je hned na poušti, je to geniální základna!" odpověděl pyšně Epsilon. "Pojď, tady přece nezůstaneme, nebo ano?"
Epsilon dovedl Vannoga do toho nejpodivnějšího města v Kiullyswe, v tom nejpodivnějším lese v Kiullyswe. Rostly tam obrovské stromy s průměrem až dvaceti metrů, ve kterých byly vytesány pokoje a celé domy, některé domy zase byly zasazeny ve skalách, jiné v zemi a některé prostě byly postaveny na zemi. A uprostřed toho všeho stála uhlově černá hrobka s křížem a nápisem:
"Igarott, poslední pravý vládce před koncem."
"To znamená, že já už podle vás nebudu pravý král?"
"Budeš, ale ty začneš v novém začátku."


[1] Jméno prince

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sisisiska37 sisisiska37 | 30. října 2011 v 11:40 | Reagovat

KRása.... další kapču!!! =D

2 sisisiska37 sisisiska37 | 30. října 2011 v 11:44 | Reagovat

kruci ty seš dobrá Áji... a díky za reklamu ;) Bomba! :-D

3 Ajulka :-) Ajulka :-) | Web | 30. října 2011 v 13:17 | Reagovat

[2]: Díky Sisi, ty taky a moc ;-) jinak není za co další kapitola už je skoro dopsaná, takže bude brzo, snad :-) a potěšilo by mě, kdybys mi taky udělala reklamu, jinak děkuju :-)

4 Ajulka :-) Ajulka :-) | Web | 30. října 2011 v 13:53 | Reagovat

Jinak všem slibuju, že od příští kapitoly začínáme akci ;-)

5 sisisiska37 sisisiska37 | 30. října 2011 v 20:11 | Reagovat

pokusila jsem se dát do salšího článku tvoji reklamču ;) ale nějak se mi to nepovedlo. ten odkaz se nějak .... pokazil,a el i tak tam něco je.... =D já jsem takovej antitalen...=D jinak hodně štěstí a těším se na další kapču! =D

6 Ajulka :-) Ajulka :-) | Web | 31. října 2011 v 16:26 | Reagovat

[5]:nejsi antitalent :D :D ale díky i tak ;)

7 Aka Aka | Web | 12. listopadu 2011 v 11:06 | Reagovat

Zajímavé... Víš, jaký je to teď dilema? Mám načtenej díl Fairy Tailu a věř mi, že teď je to vážně napínavý, ale na druho stranu mě zajímá, co se bude dít tady...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama